Aqualift Havuz Asansörü Dalyan Hasırcı Otele Monte Edildi

havuz asansörü dalyan havuz asansörü aqualift dalyanda

Aqualift havuz asansörü her tip havuz ve birçok iskele için uygundur. Özellikle havuz asansörünün her tip havuza uyacak modelleri ile havuza güvenle girip çıkabileceksiniz.

Hasırcı otelin yurtdışından devamlı gelen müşterilerinin sayısının artması üzerine, otel sahibi duyarlılık göstererek daha iyi hizmet verebilmek için 2 adet havuz asansörü sipariş ettiler.

Önce havuz asansörü nedir sorusuna cevap vermek gerekir. Birçok kişi havuz asansörünün resmini görünce, ürünü tanımadıkları için bazı şeylere benzetmektedirler. Mesela en çok benzetilen cankurtaran koltuğudur. Oysa havuz asansörünün cankurtaran koltuğu ile hiçbir ilgili yoktur.

Can kurtaran koltuğu, can kurtaranın beklediği ve havuzu ya da denizi seyredip tehlikeli bir durumun olup olmadığını kontrol ettikleri bir gözlem ve bekleme koltuğudur.

Havuz asansörü ise, havuza veya iskeleden denize girmekte zorlanan kişilerin, güvenli ve kolay şekilde girip çıkmaları sağlamak için üretilmiş asansör sistemleridir. Havuz asansörleri temelde iki tipi mevcuttur; birisi elektrik gücü ile çalışan ve diğeri de su ile çalışan. Her iki tipte son derece güvenlidir. Ancak su ile çalışan havuz asansörlerinin bakım maliyetleri çok azdır ve son derece hijyeniktirler. Elektrik gücü ile çalışan havuz asansörleri ise sandığınız gibi 110 veya 220 ya da 380 volt ile çalışmazlar. Yoksa istenmeyen çok kötü şeyler olurdu dimi, elektrik çarpması ve… Bu tip asansörler 12 veya 24 volt ile çalışmaktadır. Böylece bir arıza durumunda elektriğe çarpılma ihtimali yoktur. İki model arasındaki bir başka ayırıcı özellikte asansörlerin kaldırma kapasiteleri. Elektrik (akü) ile çalışan havuz asansörlerinin taşıma kapasitesi genelde 130, 150 kg arasındadır. Oysa Aqualift havuz asansörünün taşıma kapasitesi en az 200 kg dur. Ve Aqualift’in 250 kg ve 300 kg’luk modelleri de mevcuttur.

Havuz asansörleri içerisinde en fazla bilinen marka Aqualift’tir. LiftArt’ın ürettiği bu ürün Türkiye ve yurtdışında çok fazla talep görmektedir.

Konumuza dönersek, Dalyan’daki Hasırcı Otele takılan havuz asansöründen müşteriler çok memnun kaldılar. Bu arada otele takılan havuz asansörü su ile çalışan Aqualift modeli idi.

dalyan havuz asansörü aqualift dalyan havuz asansörü Aqualift Havuz Asansörü Dalyan Hasırcı Otele Monte Edildi

Hasırcı Otel’e duyarlılığından ve ilgisinden dolayı teşekkür ederiz.

LiftArt Asansör ve Kaliteli Yaşam Sistemleri