ARTRİT KISACA NEDİR: Vücut tarafından üretilen, eklemlerde meydana gelen iltihabik bir durumdur. Ayak bileği, diz, el bileği gibi eklemlerin iltihaplanması ile birlikte şişme, sertleşmeye yol açan hastalıklar ve eklemlerde ağrı gibi durumlara neden olabilen bir durumdur.

Artritinize yardımcı olabilecek gıdalar nelerdir:

Sertifikalı Tıbbi Asistan olmak için eğitim alıyorum, bu nedenle sağlık ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi ile ilgili herşey benim için önemlidir. Bazı Artrit konularında biraz online araştırma yaptıktan sonra, eklem iltihaplarını hafifletmeye yardımcı olabilecek gıdalar hakkında bilgi edindim (Artrit). Artrit, eklemlerin zayıflamış bir halidir ve kemiklerin zayıflamasına ve bozulmuş mobilite, düşme ve kırıkların potansiyelinin artmasına neden olur. Ancak, iyi bir fiziksel aktivite programı, kemikleri ve eklemleri güçlü ve sağlıklı tutmaya yardımcı olabilir, beslenme de önemli bir rol oynar.

Artrit Vakfı’na göre, bu gıdalar durumun iyileştirilmesi için çerez kesici bir diyet değildir ancak kemiklerin güçlenmesine ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olurlar.

Somon ve ton balığı gibi balıklar, anti-inflamatuar maddeler olarak işlev gören Omega-3 yağ asitleri içerir.

Soy da bir anti-inflamatuar olarak çalışır. Tofu ya da edamame deneyin!

Sızma zeytinyağı, avokado ve aspir, romatoid artrit ve osteoartrit için müthiş.

Çilek, ahududu, yaban mersini ve böğürtlen tümü gut ataklarının önlenmesinde yardımcı olur.

Bu gıdalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için Arthritis Foundation’a göz atın!

Gıdaların haricinde eklem ağrılarının azalmasına sebep olacak bir diğer önemli etken ise engelli asansörüdür. Engelli asansörünün bir çok modeli ve tipi mevcuttur. Bunların hangisinin sizin için uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olacak konusunda uzman ekibimiz size yardımcı olmaktan memnunluk duyacaktır.

Engelli asansörü, evlerinizde, apartmanlarınızda bina içine veya bina dışına monte edilebilen güvenilir sistemlerdir. Engelli asansörlerinin içerisinde en bilineni merdiven asansörleridir. Bununla birlikte, platformlu engelli asansörü ve dikey engelli asansörleridir.

Uygun gıdaları almakla birlikte engelli asansörü de kullanmanız bu rahatsızlığa yakalanmamanızı veya hızlıca iyileşmenizi sağlayacaktır.

LiftArt Engelli Asansörleri Sağlık Haberleri