Engelli Asansörü için Temel Bilgiler

Bir asansör çeşidi olan Engelli Asansörü, üzerinde dişli veya halatlı sistem olan bir çeşit ray yardımıyla insanları engellilerden yukarı veya aşağı doğru taşıyabilen bir asansördür. Açılan kapanan bir platformla beraber gelir ve bazı modeller aküler ile bazı modeller elektrik ile çalışır, asansörü kullanan kişi veya yardımcısı tarafından kontrol edilebilir.

Engelli Asansörleri hakkında bilmeniz gereken birkaç şey:

Engelli asansörünün amacı nedir? Merdiven basamaklarını kullanırken zorlanan insanlar için, engelli asansörü için kullanışlı bir cihazdır. Binanın her katına kolay ve hızlı bir erişim isteyen birçok kişinin binalarına kurulmuştur. Bir çeşit rahatsızlıktan dolayı katlara ulaşmakta zorlanan kişiler için Vimec engelli asansörleri çok iyi bir çözümdür.

Engelli Asansörüne Kimlerin İhtiyacı Var? Engelli asansörleri sadece yürüyemeyen kişiler tarafından kullanılmaz. Aslında, engelli asansörlerini kullanan birçok kişi güzel yürüyebilir de, ancak merdivende veya katlar arasında yukarı ve aşağı hareket ederken yardıma ihtiyacı vardır. Engelli asansörü hareket kabiliyeti sorunları olan, görme engelli olanlar için de kullanılır; yaşlanma ile ilgili genel kayıplar ve algılama problemleri gibi. Engelliler zayıf ve yaşlı kişiler için sağlık açısından risk altına girdiğinde platformlu engelli asansörü oldukça kullanışlı olabilir.

Neden LiftArt Vimec Asansörü Seçimi Önemlidir? Binanıza bir engelli asansörü almanın fizibilitesi önemli bir faktördür. Bunun dışında, insanlar için farklı ihtiyaçları karşılayan farklı Engelli Asansör markaları vardır. Bazıları diğerlerinden daha gelişmiş ve kullanışlı özelliklerle birlikte gelir. Bununla birlikte fiyatları da uygun olabilir. Ancak her marka Vimec değildir ve Vimec’in sahip olduğu özelliklere sahip değildir, ama buna rağmen çok daha pahalıdır. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, doğru model bir LiftArt Engelli Asansörü iyi çalışacaktır. Sizin veya sevdiğiniz kişinin ihtiyaçları için uygun olan marka ve modeli satın almazsanız, sorun yaşayabilirsiniz.

Doğru engelli asansörü nasıl seçilir? Aşağıdaki faktörler dikkate alınmalıdır

  1. Merdivenleriniz Düz mü Kavisli mi?
  2. Kaç duraklı olacak?
  3. Kapalı tip mi açık tip mi ihtiyacınız var?
  4. Platform ölçüleri ne?
  5. Platformu katlanabiliyor mu?
  6. Ölçülerek özel mi yapılacak? Mükemmel bir uyum sağlamak için, Engelli Asansörü özel olarak üretilmiş olması gerekir.
  7. Saygın bir şirketten geldiğinden emin olun.
  8. Müşteri hizmet kalitesine güvenin.

LiftArt Engelli Asansörleri