Engelli asansörü yapan firmalar konusuna girmeden önce kısaca engelli asansörü nedir, bunu açıklamak isteriz.

Engelli asansörü, kalıcı veya geçici bedensel engeli olan veya merdiven kullanmakta zorlanan ya da hiç kullanamayan kişilerin, yükseklik farkı olan yerlere erişmesini, katlar arasında seyehat etmesini sağlayan cihazlardır.

Bu cihazların bir çok modeli olmakla birlikte genel olarak bunları 3’e ayırabiliriz.
1. Dikey tip engelli asansörleri
2. Merdiven tipi engelli asansörleri
3. Havuz asansörleri

Web sitemizde bahsedilen bu üç tip engelli asansörü ile ilgili geniş bilgileri bulabilirsiniz. Burada detaylı anlatmayacağız. Ama eğer engelli asansörleri ile ilgili detaylı bilgiyi telefonda almak isterseniz lütfen bizi arayınız.

engelli asansörü, özürlü asansörü

Şimdi size “Engelli Asansörü Yapan Firmalar” ile ilgili bazı bilgiler verelim:

  • Avrupanın en büyük engelli asansörü üreticisi İtalya’da bulunan Vimec firmasıdır.
  • Bir diğer önemli üretici ise gene İtalya’da bulunan Extrema firmasıdır.

Bu iki firma farklı tip engelli asansörü üretselerde, ürettikleri asansörler son derece kalitelidir.
Her iki firmanın da Türkiye’de temsilcisi bulunmaktadır. LiftArt firması yani biz Vimec firmasının tek temsilcisi ve mümessili, Extrema firmasının ise acentasıdır.

Türkiye’de bir çok firma dünyanın çeşitli bölgelerinden engelli asansörleri getirmekte veya bazı modellerini Türkiye’de üretmektedir. Yerli üretim ile Avrupa üretimi olan asansörler arasında çok ciddi kalite farkları bulunmaktadır. Buna karşılık Türk sanayisi de devamlı gelişmekte ve bazı firmalar kalite için çaba sarfetmektedirler.

Sonuç olarak eğer uygun fiyata ama kaliteli bir engelli asansörü almak isterseniz, LiftArt olarak size yardımcı olmaktan memnunluk duyacağız. Lütfen bizi aramakta tereddüt etmeyiniz. 0 532 633 26 16