Engelli Asansörünün Özellikleri

engelli asansörü

Yaşlı olanlar, engelli olup yürüme zorluğu çekmekte olanlar adına binalarda erişim çözümü engelli asansörü ya da merdiven asansörleri ile gerçekleştirilmektedir. Merdiveni yüksek olan ve asansör bulunmayan katlı apartmanlarda devreye engelli asansörü girerek kullanıcılarına karşı bağımsız bir biçimde erişim imkânı yaratmaktadır. Engelli asansörleri uluslararası standartlar gereğince engelli olan kişinin kumanda panosu üzerinde yer alan butona basması ile birlikte çalışmaktadır ve bu kumanda sayesinde yanında kimseye ihtiyaç duymaksızın tek başına iniş ve çıkışları yapabilir.

Binalardaki merdiven şekillerine göre değişmekte olan farklı çeşitler yer almaktadır. Platform tipinde merdiven asansörleri, koltuk tipindeki merdiven asansörleri, dikey platformlardaki asansörler çeşitleri arasındadır.

Platform Tipteki Merdiven Asansörü

Dış ve iç mekânlara uygun olarak kullanılabilir. Düz, dönüşlü ve sahanlıklı bütün merdiven tiplerine göre uyarlanabilir. Ray üstünde çalışmaktadır. Kullanım harici zamanlarda platform kapalı durduğundan dolayı merdiveni her zamanları işgal etmemektedir. Binalardaki engelli asansörü görüntü kirliliğine neden olmaz. Kaliteli ve güvenlidir. Ayrıca uygun fiyatlı engelli asansörleri de markette mevcuttur.

Dubleks tarzdaki dairelerde, villa ve müzelerde, okul ve hastanelerde, toplu ulaşım yerlerinde, restoran ve kafelerde, alışveriş merkezlerinde ve kamu binalarında kullanılmaktadır. Kuyu dibi gerektirmediğinden dolayı ön hazırlık yapılmasına gerek kalmayarak kolay bir biçimde uygulanmaktadır. İç mekânlarda ve dış mekânlarda kullanımda uyum sorunu yaşanmaz. Dikey tipteki engelli asansörleri binanın estetik ahengini bozmayarak, normal geçiş yapanları herhangi bir engel teşkil etmez.

LiftArt Engelli Asansörleri ve Fiyatları

Yazı Konusu: Engelli Asansörünün Özellikleri