Konu: Engelli erişebilirliği

Şehir içi otobüsü ile

Seul tekerlekli sandalye ile erişilebilir bir şehirdir, ve erişebilirliği kolaylaştırmak için kapsamlı bir şehir otobüs ağı haritası danışma bürolarında ve duraklarda sunulmaktadır. Her biri farklı bir renkle temsil edilen dört birincil veri yolu türü vardır. Her hat tipinde, şehrin farklı bölgelerinde faaliyet gösteren ve hizmet veren çok sayıda otobüs yolu vardır.

Gövde Otobüsü (Mavi) – Banliyö bölgeleri ile Seul şehir merkezi arasında hizmet veren yüksek hızlı ekspres otobüs yollarıdır.

Şube Otobüsü (Yeşil) – Şehir merkezinin dışındaki büyük metro istasyonlarını ve otobüs terminallerini birbirine bağlamak için esnek bir şekilde çalıştırılır.

Hızlı Otobüs (Kırmızı) – Seul şehir merkezini metropol alanına bağlayan ekspres otobüs servisleridir.

Sirkülasyon Otobüsü (Sarı) – Otobüs ile metro istasyonlarını iş, alışveriş ve turistik yerlere bağlayan şehir merkezindeki yolları gösterir. Böylece engelli erişebilirliği sorunu çözülür.

Seul Büyükşehir Hükümeti, şehir içi otobüslerin üçte birinin tekerlekli sandalye, tekerlekli sandalye rampaları ve askı / bağcıklı güvenlik alanları ile tekerlekli sandalye erişimine sahip olduğunu iddia ediyor. Şehrin belirttiği hedef, 2020 yılına kadar tam erişilebilirlik ile 2015 yılı itibariyle ulaşılabilen otobüslerin% 50’sinden fazlasını yapmaktır.

 

Ücretler, rota haritaları ve programları

Ücretler Seul’deki tüm toplu taşıma sistemindeki T-parayla yeniden yüklenebilir kart kullanılarak ödenebilir. T-para kartı metro ve otobüs servisleri arasındaki transferleri kolaylaştırmaya yardımcı olur. T-Para kartları havalimanındaki ve iç / dış istasyonlardaki marketlerden satın alınabilir. Tek seferlik biletler, her metro istasyonundaki otomatik bilet makinelerinden satın alınabilir.

Metro ücretleri, metro hatları arasındaki transferler de dahil olmak üzere, seyahat edilen toplam mesafeye dayanmaktadır. Erişebilirlik nedir?

Yolcu, yönlendirmeyi yönlendiren rotadan bağımsız olarak iki nokta arasındaki en kısa mesafeye göre ücretlendirilir.

Dünyadaki toplu taşıma sistemlerinin erişilebilirliğinin hızla değişen doğası nedeniyle, deneyimlerinizi ve Seul’de fark ettiğiniz tüm değişiklikleri paylaşmak için lütfen bu sayfanın altındaki yorumlar bölümünü kullanın.

LiftArt Engelli Asansörleri