Engelli platformu nedir?

Bir engelli platform asansörü, bir binadaki katlara kolayca girmek için tekerlekli sandalyeler kullanıcıları ve diğer engelli bireylerin kullanabileceği bir tip engelli asansörüdür. Hareket kısıtlı bireyler, bir engelli platform asansöründen büyük fayda sağlayabilir, çünkü bir binaya daha güvenli bir şekilde girip çıkabilirler. Boyut, tasarım ve işlevsellik konusunda birçok model mevcuttur. Yıllar boyunca engelli platformu asansörleri oldukça ilerlemiştir. Dış ve iç asansör olmak üzere iki temel tip mevcuttur. Seçilen tip, binanıza ve ne kadar para harcamak istediğinize bağlıdır. Engelli platformu fiyatını öğrenip ne kadar harcamak istediğinize karar verebilirsiniz.

Dış tip engelli platformu asansörleri, bir binada bulunan merdivene veya zemine monte edilir. Kurulum genellikle basit ve ucuzdur. En iyisi, çok az sayıda özelliklerinde değişikliği yapılması gerekiyor. Kullanmak için, önce asansörü manuel veya otomatik olarak açın. Daha sonra tekerlekli sandalye ile içeri girin, tekerlekli sandalye platform üzerinde yerini alabilir ve kaldırılmadan önce emniyet altına alınabilir. İç mekan modelleri de aynı şekilde kullanılıyor, herhangi bir farkı yoktur. Üst düzey modeller bile kullanıcının tüm süre boyunca sandalyesinde kalmasına izin verir. İç engelli platform asansörü iç mekanlar için tasarlanmıştır ve dış tip engelli platform asansörü de dış hava şartlarına dayanıklıdır. Engelli asansörü tekerlekli sandalyenizi ve sizi yağmur ve çamurdan da korur.

Engelli platform asansörlerinde sayısız avantajlar vardır. Sınırlı hareket kabiliyetine sahip olanlara kendi evlerine kolaylıkla erişebilenleri sadece sağlamakla kalmaz, aynı zamanda çok işlevlidirler. İşe gidip gelmek için, alışveriş gibi günlük görevleri tamamlamak artık zor değil. Evinizden kolayca çıkıp işlerinizi görebilir ve tekrar kolayca dönebilirsiniz. Bunun dışında, engelli asansörleri giderek daha uygun fiyatlı hale geliyor.

Genel olarak, engelli platformu asansörleri, kısıtlı hareket kabiliyetine sahip kişilere, tekerlekli sandalyeleri için depo temin ederken bir engelliye uygun olan evden kolayca girip çıkabilmeleri için kullanılan cihazlardır. İç ve dış modeller olarak iki temel tip mevcuttur. Her ikisinin de artıları ve eksileri vardır, ancak bir tanesinin kurulumunu seçmek, size büyük fayda sağlayacaktır.

LiftArt Engelli Asansörü