Koltuklu Merdiven Asansörü Kaldırılsın mı?

Merdiven asansörleri, birinin artık merdiven çıkamaması veya başka türlü evinde gezinememesi durumunda, bir ev için inanılmaz faydalı eklemelerdir. Merdiven asansörleri, insanların yürümek zorunda kalmadan merdivenleri aşmalarını sağlar. Elektrikler kesildiğinde bile çalıştıklarından, güvence verirler ve bu durum ortaya çıkarsa insanların güvenliğini sağlarlar. Merdiven asansörleri son derece sağlamdır, dayanıklıdır ve yıllarca dayanır ve yıllarca fayda sağlar.

 

Bir Merdiven Asansörü, Diğer Sebepler için de Yararlı Olabilir

  • Belki de yalnızca merdivenleri tırmanmak için kullanmayı planladınız, ancak ağır şeyleri yukarı ve aşağı taşımaya yardımcı olmak için de kullanılabilir. Çoğu, market çantalarını taşırken merdiven asansörü kullanır veya onları bir kattan diğerine çamaşır nakletmeye yardımcı olmak için de kullanılır.
  • Bir merdiven asansörü, satılmaya hazır olduğunda eve değer katabilir. Eve bakan doğru potansiyel alıcı için bir satış noktası avantajı olabilir.
  • Çocukları veya küçük bebekleri bulunan insanlar için, koltuk asansörü onları ebeveynlerinin kollarında bıraktıkları kadar rahatsız etmeden basamakları yukarı ve aşağı taşımak için kullanılabilir. Ayrıca yardım almadan yukarı ve aşağı adımları atmaya hazır olmayan büyüyen çocuklar için de kullanılabilir.

 

Koltuklu Merdiven Asansörü Yerinden Sökülsün mü?

Belki de evin orijinal sahibi değilsiniz veya merdiven asansörü önceden kurulmuş bir ev satın almışsınızdır. Evde yaşayanların hareket kabiliyetine yardım etmediyse ya da gelecek birkaç yıl boyunca kullanım ihtiyacınız olmayacak gibi gözüküyorsa; merdiven üzerinde daha fazla alana izin vermek için merdiven asansörünü çıkarmak daha yararlı olabilir. Medikal bir cihaz sayılan merdiven asansörünü evden çıkarmanın zamanı geldiğinde, yukarıdaki hususları da göz önünde bulundurmalısınız. Bir asansörün kaldırılması sırasında göz önüne alınması gereken birkaç faktör vardır, potansiyel gelecekteki kullanımı, mümkün olan ek ikinci el satış artısı, depolama ve alan gereksinimleri vb.

Koltuklu merdiven asansörünüzü kaldırmaya karar verdiğinizde; LiftArt merdiven asansörlerinin uzmanlarıyla konuştuğunuzdan emin olun. Merdiven asansörünü evinize zarar vermeden düzgün şekilde sökecek ve merdivenleri orijinal haline getirebileceklerdir.

LiftArt Merdiven Asansörleri