Yazı Konusu: Köpekleri için Koltuklu Merdiven Asansörü Yaptırdılar

Evli bir çift, Ossett, Batı Yorkshire İngiltere, köpeklerinin merdivenleri tırmanmak zorunda kalmaması için £ 1.500 ücretle merdivenlerine merdiven asansörü yaptırdı. Onlara göre, köpekler zaman geçtikçe daha yaşlı hale geliyor ve merdivenleri tırmanırken zorlanıyor. İşte çiftin, Harry ve Sheila Lee’nin evcil hayvanları için bir merdiven asansörü yaptırmaya karar vermesinin sebebi.

Çiftin üç köpeği var: Pippa (altı yaşında), Heidi (altı yaşında) ve Millie (yedi yaşında). Son zamanda Pippa, 5.000 sterline mal olan omurga ameliyatı geçirmek zorunda kaldı. Bu çift için büyük bir endişe kaynağı oldu, çünkü köpeklerinin merdivenleri tırmanırken zorlandığını gördüler. Zamanla sırt problemleri yaşamaya başlayacakları belli olmaya başladı. Lees köpekleri neredeyse beş yıl önce Batı Yorkshire Köpek Barınağın’dan almıştı.

Çift birgün merdiven asansörü reklamını gördü ve satın almaya karar verdi. Merdiven asansörü köpeğin ameliyat masrafının dörtte birine mal oldu. Merdiven asansörü şirketi, köpekleri için bir merdiven asansörü yaptırmak istediklerini duyunca kesinlikle şok oldu. Sheila Lee, işçilerin deli olduğunu düşündüğünü söylediğine dikkat çekti.

Sheila Lee’ye göre, köpekler merdiven asansörü ile son derece mutlu. Gezileri yapmayı ve koltukta oturmak için her fırsatta asansörü kullanmayı seviyorlar. Çift, köpekleri merdiven asansörüne oturtacak kadar iyi eğitmiş olduklarını ve düzgün kullandıklarında pozitif davranış ve ödül aldıkları muamelelerde bulunulduğunu söylüyor.

Köpeklerinin ağır olduğunu ve taşıyamadıklarını, bunun sonucunda merdiven asansörünün gerekli olduğunu söylediler. Lees, merdiven asansörüne birkaç yıl içinde kendilerinin de ihtiyaç duyabilecekleri için ayrıca iyi bir yatırım olduğunu söylüyor.

LiftArt Merdiven Asansörünü sadece insanlar değil, köpeklerde kullanıyor.

LiftArt Merdiven Asansör Haberleri – Köpekleri için Koltuklu Merdiven Asansörü
Kaynak: Merdiven Asansör Danışmanı – ingiltere