Merdiven Asansörleri ve Çocuklar

Küçük çocuklar merdiven asansörünü meraklanacak oynanacak bir şey olarak görürler. Muhtemelen asansöre bakmak isteyeceklerdir ve asansörü merdivenlerden inip çıkarmak isteyeceklerdir. Muhtemelen oyuncak olmadığını anlatmak istersiniz. Çoğu zaman çocukların, merdiven asansörü ilk takıldığında ne olduğu hakkında bilgi sahibi olmaları en iyisidir; çoğu çocuk kısa zamanda buna alışır ve sonradan asansöre ilgi göstermeyi.

Merdiven asansörleri mümkün olduğunca güvenli olacak şekilde tasarlanmıştır ve çocukların parmaklarına veya başka yerlerine zarar vermesini önleyecek özelliklere sahiptir. Ayrıca yeni yürümeye başlayan çocuk veya çocuğun dokunup zarar görmelerini önleyen ve asansör hareket halindeyken bir kişi veya nesne ile temas kurdukları anda hareketlerini de durduracak şekilde tasarlanmıştır. Eğer meraklı bir çocuğunuz ve merdivenleri yukarı ve aşağı kullanırken veya merdiven kullanımını öğrenirken, merdiven asansörünün nasıl kullanıldığını biliyor olsanız bile, eğer bu güvenlik sistemleri makinemizde olmamış olsa merdivenleriniz tehlikeli hale gelebilirdi. Ama merak etmeyin merdivenleriniz tehlikeli değil ve olmayacak. Çünkü merdiven asansörümüz sizin tehlikeye düşmemeniz için her türlü güvenlik paketleri ile donatılmıştır.

Çocuklara ve merdiven asansörlerine ilişkin akılda tutulması gereken bir şey, asansörün raylarının çoğu merdiven üzerinde konumlandırılması, normal bir bebek koruyucu kapısı kullanabilmenizi engelleyebilir. Şu anda çocuğunuz veya evcil hayvanlarınız varsa ve merdiven asansörü yaptırmayı planlıyorsanız, merdiven çıkmalarını önlemek için başka bir çözüm planlamanız gerekebilir.

LiftArt Merdiven Asansör