Merdiven Asansörü Ev Halkını Nasıl Etkiler?

Evinizde merdiven varsa ve hareket kabiliyeti sorunu olan bir ev ise size merdiven asansörü gerekebilir. Şu bir gerçektir ki, merdiven asansörü, ev halkına merdivenleri kullanırken ağrı ve zorluk çekmelerini engellemektedir. Ancak merdiven asansörü, evde oturan diğer kişiler veya evinizi ziyaret eden diğer insanlar için herhangi bir sorun çıkartır mı?

Merdiven asansörü tavsiyeleri konusunda ailelerin sordukları en sık sorulardan biri, yeni asansörün normal ev hayatına ne gibi etkileri olacağı ve ekstra güvenlik önlemlerinin alınması gerekip gerekmediğidir (özellikle evde çocuk veya evcil hayvan olduğu durumlarda). Bu yazımızda yeni bir koltuklu merdiven asansörü ile hayatın nasıl olduğunu inceliyoruz.

handicare eşsiz özellikleri, Merdiven Asansörü Ev Halkını Nasıl Etkiler?

Merdiven Asansörü Merdivenleri Kullanan Diğer Kişiler İçin Sorun Olur mu?

Merdiven asansörleri hem onları kullananlara hem de onları kullanmayan evdeki diğer yaşayanlara karşı çok güvenli ve rahat olacak şekilde tasarlanmıştır. Çoğu asansör, kullanmadıkları zaman çok fazla yer kaplamazlar ve bu nedenle normal merdivenlerde, merdivenlerden inip çıkanlar için engel teşkil etmezler. Merdiven asansörü köşeleri dolaşmak zorundaysa, biri yukarıya veya aşağıya doğru yürümeye çalışırsa, belirli pozisyonlarda bir miktar sıkışabilir, ancak yalnızca asansör kullanımdayken bu gerçekten büyük bir sorun oluşturmaz.

Genel olarak, aileler, evlerinde merdiven asansörünün varlığına oldukça çabuk alıştığını ve gerçekten bir sorun olarak görülmediğini bildirme eğilimindedirler. Bununla birlikte, eğer belirli bir asansöre sahip olmadan önce, bir merdiven asansörü görmek ve denemekten endişe ediyorsanız, bunu görüp deneyebileceğiniz bir yeri ziyaret ederek, (LiftArt Asansör) daha kolay karar verebilirsiniz.

 

LiftArt Merdiven Asansörleri