Merdiven Asansörü Evimin Değerini Arttırır mı?

Evet, merdiven asansörü, evin değerini kesinlikle arttırıyor.

şarık tara merdiven asansörü

Bir merdiven asansörünün kurulup kurulmamasına karar verirken göz önüne alınması gereken önemli sektörlerden biri de, evinizin gelecekteki değeri üzerinde ne gibi bir etkisinin olmasıdır. Çoğu merdiven asansörü doğrudan basamaklara ve yere monte edilmektedir, böylece asansör hem kendi ağırlığını ve hem de kullanan kişinin ağırlığı taşıyabilirler. Bu kalıcı bir fikstür olmasa da, bir merdiven asansörünün kaldırılması tabanda deliklerin yanı sıra merdivenlerde ve zemindeki halıda olası bir hasar bırakabilecektir. Ayrıca bazı montaj firmaların yanlış uygulamaları dolayısı ile zemininizde ve duvarlarınızda daha fazla hasar da oluşabilir. Montaj firması seçerken dikkatli karar vermelisiniz.

Genel olarak, merdiven asansörü evinizin genel değerini etkilemez. Diğer etkileyen unsurlardan farklı olarak, katma değer üzerinden asansöre harcadığınız parayı geri almazsınız, ancak eviniz değer kaybetmez. Karşılaştıracağınız en büyük etki, ev satın almak isteyenlerin sayısının artması veya azalmasıdır. Geçmişte emlakçılar, evinizi satışa çıkarmadan önce merdiven asansörünün çıkarılmasını önerirdi. Yıllar içinde insan sayısının artması, yaşlanması ve günümüz toplumunda artan ömür beklentisi ile artık böyle bir durum söz konusu değil.

Daha önemli bir soru ise, merdiven asansörünün sizin için mi yoksa sizin sattığınız kişiler için mi önemli olacağı. Ev yaşlılar için özel olarak tasarlanmış ise, merdiven asansörü büyük bir avantaj olabilir. Durum böyle değilse, o zaman hafif olumsuz etkisi olabilir, ancak genellikle büyük bir negatif fark yaratmaz. Tipik olarak, eğer potansiyel bir alıcı ev istiyor, ancak merdiven asansörü ile ilgili bir sorunu varsa, o zaman eve taşınmadan önce bunların kaldırılmasını isteyeceklerdir.

Karar vermenin en önemli unsuru aslında asansör ihtiyacınızdır. Yani merdiven asansörüne şu anda veya gelecekte ihtiyacınız olup olmadığıdır. Bir merdiven asansörü evinizin katları arasında sorunsuzca dolaşmanıza yardımcı olur ve bağımsız yaşayabileceğiniz yıl sayısına katkıda bulunursa, o zaman kesinlikle akıllı bir seçimdir. Merdiven asansörü tam anlamıyla bir engelli asansörü değildir.

Hatırlamanız gereken bir konu ise yaşam kalitenizin artması veya kaliteli bir hayat devam ettirebilmeniz için merdiven asansörünün size katkıda bulunacağıdır.

LiftArt Merdiven Asansörü ve Kaliteli Yaşam Sist.

Yazı Konusu: Merdiven Asansörü Evimin Değerini Arttırır mı