Konu: Merdiven Asansöründe Müzik Dinleyebilir miyim?

Daha çok Muzak adıyla tanınan asansör müziği ilk kez, asansörü kullanmaktan korkan yolcuları sakinleştirmek için 1922 yılında kullanıldı. O zamandan beri bu sakin rahatlatıcı müzik kullanımı yaygınlaşmaya başladı ve bugün çoğu asansörde (alışveriş merkezlerinde, marketler, alışveriş merkezleri, yolcu gemileri, hava alanları, telefon sistemleri ve daha birçok yerdeki asansörlerde) kullanılıyor. Bazı engelli merdiven asansöründe müzik dinlemek veya klasik insan asansörlerinde müzik türlerinin, kullanıcı ve müşterilerin daha uzun süre alışveriş yapmasını ve ürünlere daha kolay dikkat etmelerinin psikolojik olarak kanıtladığı kanıtlanmıştır.

Asansör müziğinin ana tedarikçisi Güney Kaliforniya’dan 1920’lerin başlarından bu yana basit müzik melodileri dağıtan şirket olan Muzak Holding’dir. Onların ana hedefi radyo dalgaları kullanmadan müzik dağıtımıydı. Fabrika iş yerlerinde müziği sağlama konusunda uzmanlaşmış asansör, otel ve restoranların yanı sıra, fon müziğinin çalışanlar arasında verimliliği artırabileceğini iddia ediyorlardı.

Başlangıçta Muzak şarkıları popüler müzik sanatçıları tarafından kaydedildi, ancak 1997’de kendi orijinal şarkılarının tam zamanlı üretimine başladılar. 2010 itibariyle 3 milyondan fazla şarkı ürettiler ve 100’den fazla internet yayıncılığı radyo kanalı sunuyorlar.

Merdiven Asansöründe Müzik Dinleme
Son 30 yılda, asansör müziği pop kültürünün bir parçası haline geldi ve sıklıkla olumsuz kötü terimlerle kullanıldı. Bazı pop yıldızları ise bunları kapatmak isteyen Holding’i satın almaya bile çalıştı.

Peki merdiven asansöründe seyahat esnasında müzik dinlemek ister misiniz? Ve bu mümkün mü? Elbette ki mümkün. Yeter ki siz isteyin, biz yapalım. Amacımız sizin konforunuzu arttırmak.

Günümüzde her gün 100 milyondan fazla kişi tarafından asansörlerde müzik dinleniyor.

Söylediğimiz gibi eğer merdiven asansöründe müzik dinlemek isterseniz bu mümkün. Ayrıca eğer bir engelli asansörünüz de var ise, bu asansörde de seyahat esnasında müzik dinleyebilirsiniz. Asansörünüze monte edeceğimiz bir sistem ile sizi seyahat esnasında korkmanızı önlemek için uygun bir müzik dinletebiliriz. Siz yeter ki isteyin… Her şey sizin için

LiftArt Engelli Asansörü

Merdiven Asansörü Müzik için tıklayınız