Konu: Merdiven asansörünün faydaları

LiftArt olarak, medikal malzemelerin, hareketlilik sorunları olan kişilerin bağımsız bir yaşam tarzını sürdürebilmeleri için ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyoruz. Hiç kimse başkalarına güvenmek veya kendi evlerinde dolaşmak için mücadele etmek istemez. Bu nedenle asansör sistemlerini ve merdiven cihazlarını müşterilerimize düşük fiyatla sunma çabası içerisindeyiz. Bir sandalye asansörü satın almak, hareketliliğinizi artırmak ve bağımsızlığınızı korumak için en basit ve en uygun yollardan biridir. Koltuk asansörleri, maksimum güvenlikle ve kolay bir şekilde merdivenleri aşabilmeniz için özel olarak tasarlanmıştır.

Engelli birey, yardım almadan merdivenleri kullanmak için bir asansör koltuk kullanır ya da diğer adıyla oturaklı asansör. Elektrikli asansör sandalyeleri 1980’lerden bu yana popülerdir. İlk modeller aslında sadece düz tip merdivenleri çıkmak için üretildi. Bu ilk modeller oldukça etkiliydi ancak dayanıklılıkları azdı. Mekanik bir arıza meydana gelmesi çok uzun sürmedi, çünkü kullanıcı sandalyesine sıkışmıştı. Neyse ki, merdiven asansörü teknolojisi zaman içerisinde gelişti ve mühendisler tarafından geliştirildi ve günümüzde modern koltuklu asansörler, uzun ömürlü akülü merdiven asansörü mekanizmalarına sahiptir. Bugünün koltuklu asansörleri, mükemmel bir kombinasyon veya form ve işlevlidir. Merdiven asansörünün faydaları anlatmakla bitmez, çok yararlıdır.

Bir asansör sandalyesinin ardındaki konsept basittir, ancak eklem, denge veya güç sorunlarından muzdarip herkes için son derecede yararlıdır. El kumandasındaki (joystick) basit bir tuşa basılarak, oturmuş veya ayakta durma pozisyonunda yumuşak bir şekilde merdivenden çıkartabilir veya indirebilirsiniz. Koltuğunuza güvenli bir şekilde oturduktan sonra, yaslanma pozisyonunuzu ayarlayabilir ve / veya doğru dinlenme pozisyonunu bulana kadar ayaklarınızı uzatabilirsiniz. Koltuklarımızda bulunan opsiyonel seçenekler, kapıya cevap vermenize, bir telefon almanıza ve ailenizle ve arkadaşlarınızla kolayca etkileşimde bulunmanıza yardımcı olabilir.

İşte, bir merdiven asansörünün hareketlilik sorunlarından muzdarip olan herkes için nasıl olabileceğini gösteren birkaç müşterimizin referansı:

İzmir’den Neşe hn şöyle yazdı: “Babamın sandalyeye merdivenleri çıkması ve inmesi çok daha kolay hale getiriyor ve artık onun basamaklardan düşmesinden endişelenmem gerekmiyor. Yaşlılar için bir koltuk  asansörü ihtiyacı olan herkese Handicare ve Liftart’ı tavsiye ederim .”

Ankara’dan Erdal bey, “Geçenlerde yeni satın aldığım koltuk asansörünün keyfini çıkardım. Uzun süre yatağımla sınırlı kaldım çünkü romatoid artritim var ve beni kaldırabilecek kadar güçlü birisinin yardımı olmadan ayağa kalkamadım. Yeni asansör koltuğum beni yavaşça tam ayakta duracak şekilde kaldırıyor, böylece walker’ımı kullanabiliyorum. Artık oturma odasında oturup televizyon izleyebilir veya arkadaşlarımla ve aile üyelerle sohbet ederek zaman geçirebilirim. Merdiven asansörü çok faydalı ve fiyatı da uygun. ”

Merdiven asansörleri, fiziksel engelli insanlar ve aileleri için hayatlarında hemen fark yaratabilir. Asansör koltuk fiyatları yaklaşık 2000 euro’dan başlar. Handicare dünyada çok iyi bilinen bir marka ve hatta prestij markası, imajı çok iyi. Yaşlılar ve engelliler için bir asansör modeli seçmeye başlamak için, şimdi ürün uzmanlarımızı 0212 608 00 70 numaralı telefondan arayın. Size yardımcı olmaktan memnunluk duyarız.

 

LiftArt Merdiven Asansörleri 

LiftArt Merdiven Asansör online Satış Mağazası