Olgun ve Yaşlı Ebeveynlere Bakım Stratejileri: Merdiven Asansörü ve Engelli Asansörü ile Kolaylaştırma Yolları

Bir gazetenin raporuna göre, ortalama bir vatandaş, ailesi ile arasında ortalama 6 km mesafede yaşıyor. Bu durum, mevcut aile durumunuzu açıklamakla birlikte, belki de yaşlı ebeveynlerinizi düzenli olarak bakıma muhtaç olabilecekleri konusunda size bilgi de vermiş olabilir. Ancak memleketlerinden uzaklaşmış ya da aileleri daha hafif kışlar için güneye doğru hareket eden yetişkinler için bakım hizmetleri daha da zor olabilir. Veya tam aksi yazlar için daha kuzeye gidenler için.

Yaşlı annenizin veya babanızın yakınında yaşamak istemiyorsanız, bakım hizmetleri için bazı stratejiler aşağıda belirtilmiştir. Bu fikirlerin, ebeveynlerinin her zaman yanında olamayacağınız durumlarda bile bakılmasını sağlamanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

evinizi nasıl güvenli hale getirebilirsiniz, merdiven asansörü

Yerel Bakım Hizmetlerini Araştırma

Yaşlı ebeveyniniz internet araştırması konusunda özellikle hünerli değilse, yerel hizmetleri bulma ve düzenlemesi zor olabilir. Yaşlı ebeveynleriniz için, Sağlık Bakanlığı ve Bakım Hizmetleri bölümünden belgeli bakıcılar için  çevrim içi kaynakları kullanarak araştırma yapabilirsiniz.

 

Randevular ve Taleplerle Program ve İzleme

Birçok farklı doktoru ziyaret ederken, çok sayıda ilaç alarak ve çeşitli kaynaklardan bakım almanız sırasında kafanız karışır ve bunalabilir. Uzaktan bakıldığında, doktor ofislerine, sigorta şirketlerine ve sosyal hizmetler kurumlarına takip çağrıları yaparak yaşlı ebeveynler için bilgi koordinasyonuna yardımcı olabilirsiniz.

 

Handicare Merdiven Asansörleri

Çok katlı konutlar, hareket kabiliyetine sahip yaşlılar için ciddi zorluklar göstermektedir. Ebeveyninizin evine bir Handicare merdiven asansörü takılıp merdivenleri tırmanırken düşmelerinin önüne geçebilirsiniz. Handicare Türkiye mümessili LiftArt olarak, 15 yılı aşkın bir süredir İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Antalya, Balıkesir, Eskişehir ve birkaç şehirde daha hizmet veriyoruz ve bu konuda yeterince eğitimli uzmanlarımız bulunuyor. Bu nedenle ebeveynlerinizin evleri için en iyi ürünü sizlere önerebiliriz. Bu, yaşlı ebeveynlerinizi koordine edebileceğiniz ve ayarlayabileceğiniz, ayrıntılar veya maliyet hakkında endişelenmeniz gerekmeyecek yardımcı bir teknolojinin mükemmel bir örneği olacaktır. Aynı şekilde Vimec veya Extrema engelli asansörü içinde bunlar geçerlidir. Dolayısı ile Merdiven Asansörü ve Engelli Asansörü ile Kolaylaştırma konusunda bizden daha geniş bilgi alabilirsiniz.

merdiven asansör koltuk tipi

Yarı Zamanlı Yardım Alın

Yaşlı ebeveyniniz günlük görevleri yerine getirecek kadar sağlıklıysa, hemşirenin evinizde bakım için tam gün kalması lüzumsuz olabilir. Bunun yerine, temizlik yapmak (vücut temizliği ve diğer), yemek pişirmek veya sadece sosyalleşmeye yardımcı olmak için arada sırada ebeveynin evinde bulundurmak için yarı zamanlı bir profesyonel bakıcı kiralamak daha iyi olabilir. Ebeveynlerinizin sağlığının ve güvenliğinin durumunu belirlemenize yardımcı olmak için profesyonel birisinden yardım alması ve ondan geri bildirim almanız, sizin uzaktan daha bilinçli kararlar alabilmenizi sağlayacaktır.

 

Devamlı İrtibatta Kal

Yaşlı ebeveynlerinin evinde her gün fiziksel olarak bulunmadığınız irtibatı kaybetmek zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Modern teknolojiyle bu günlerde iletişim kurmanın birçok eğlenceli yolu var, bu nedenle düzenli olarak check-in yapmak için hiçbir mazeretiniz yok. Büyük ve katılımcı sosyal bir aileniz varsa, herkesin telefonda ve aynı sayfada olmasını sağlamak için haftalık bir konferans zamanı planlayın. Gündelik check-in’ler için görüntülü sohbetleri ve kısa mesajları deneyin. Ancak öncelikle, kendinizin veya bir başkasının iletişim teknolojisini nasıl kullanacağınız konusunda birkaç ders verdiğinden emin olun; böylece hayal kırıklığı yaşamazsınız.

 

Olabildiğince Onları Sık Ziyaret Edin

Bununla birlikte, konferans görüşmelerinin ve görüntülü sohbetlerin, sevdiğiniz kişiyle yapılan yüz yüze görüşmeler gibi olmayacağını ve onların yerine geçmeyeceğini unutmayın. Yaşlı ebeveynlerini görmek ve birlikte güzel vakit geçirmek için mümkün olduğunca çok ziyaret etmeyi düşünün. Ziyaretinizden önce, gerçekleştirmek istediğiniz şeyin gerçekçi hedeflerini not edin. Bazı tıbbi endişeleri tartışmak, belgeleri tamamlamak veya evin etrafında bazı küçük onarımlar yapmak gerekebilir. Ancak birbirlerinin isteklerinden de keyif almayı ve birlikte bir şey yapmayı unutmayın; örneğin bir masa oyunu oynamak, bir film izlemek ya da parkta yürüyüşe çıkmak gibi. Uzak mesafeden bakım yapmak kolay değildir, ancak güçlü yönlerinizi biliyorsanız, sınırlarınızı belirlerseniz ve yardım için nereye gideceğinizi biliyorsanız, yönetilebilir olabilir.

 

LiftArt Merdiven Asansörleri

LiftArt Engelli Asansörleri

Yazı Konusu: Ebeveynlerin Bakımlarını Merdiven Asansörü ve Engelli Asansörü ile Kolaylaştırma