Yaşlılıkta Merdiven Asansörü İhtiyaçları

Ülkemizde olduğu gibi bütün dünyada da insanlar yaşlanıyor. Yaşlanmak, geniş bir konu yelpazesini kapsar, bu konuda konuşacak çok şey vardır. Bununla birlikte, en temel düzeyde, bir bireyin evde kalma isteğiyle yakından bağlantılıdır; çoğu kişinin (istatistiklere göre% 90’dan daha fazla) mümkün olduğunca uzun süre kalmayı tercih ettiği yerdir. Kesinlikle gerekli olmadığı sürece bir üst düzey bakım evine yani huzur evine geçmeyi tercih etmeyeceklerdir.

Ne yazık ki, birçok yaşlılar bağımsızlık ve yardım ihtiyacı arasında ince bir çizgi üzerinde dururlar. Bazıları sadece tıbbi acil durum, düşme, kırıklık veya ileri düzeyde bakım gerektiren tanıya sahip olabilirler. Birçok tecrübeli bakım uzmanının ve ilgili aile bireylerinin, yalnız yaşayan, sağlık olarak zayıf / başarısız olan veya kendi bakım ihtiyaçları olan eşi ile yaşayan akrabaları, yakınları veya arkadaşları için endişelenmesinin başlıca nedeni budur. Ayrıca, birçok yaşlı, yaşlı bedenlerin güvenli bir şekilde kullanmaları zor olan dik merdivenler veya diğer yapısal özelliklere sahip eski evlerde yaşama zorundadırlar.

Bununla birlikte, merdivenlerden inip çıkmanın bir meydan okuma ya da endişe içermesi nedeniyle, yardımcı yaşama ya da huzur evine taşınması gerekli olmayabilir. Bazı bakımı geçişler meydana gelir çünkü evde karşılanmamış bir ihtiyaç, kolayca çözülebilecek bir ihtiyaçtır. Bu kılavuzun odağı olan merdiven asansörleri, evde bir ihtiyacı karşılamak ve erken yaş üstü bakım geçişini önlemek için olası bir çözümdür. Merdiven asansörü bu yaşlılar için harika bir çözümdür.

LiftArt Asansör Sistemleri sizin için…